"Jeśli potrafisz ..." - pchaj się na afisz ;-)

Za nami wernisaż prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz koncert finałowy XIX edycji rejonowego konkursu „Jeśli potrafisz…”, który odbył się 28-05-2015 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego. W tym roku zmianie uległ Regulamin Konkursu w części dotyczącej dopuszczalnej ilości prac przesłanych przez jednego ucznia. Celem zmiany było zobligowanie uczniów do samodzielnej selekcji swoich prac przekładanych komisji konkursowej (w ubiegłych edycjach rekordzista przedłożył komisji 15 prac). Jak co roku zainteresowanie uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych było bardzo duże. Rywalizowali oni w pięciu kategoriach: plastyka, fotografia, poezja, muzyka i teatr w dwóch grupach wiekowych. Napłynęło ok. 50 prac związanych z plastyką, fotografią oraz poezją. W kategorii teatru i muzyki rywalizowało 23 uczestników. Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz konkurs jak co roku spotkał się z tak dużym zainteresowaniem co dowodzi, że jego formuła jest wciąż atrakcyjna dla młodzieży.

W konkursie wzięli udział reprezentanci następujących szkół i placówek : I LO Mikołów, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Mikołów, ZS nr 5 Tychy, I LO Tychy, II LO Tychy, III LO Tychy, MDK nr 2 Tychy, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 11 Tychy. Prace oceniało jury w składzie:


kategoria plastyka – fotografia : Jagoda Machoń i Sabina Ogierman z MDK nr 2 Tychy

kategoria muzyka, teatr – Karolina Kantyka z MDK nr 2, Sławomir Żukowski oraz Piotr Adamczyk aktorzy Teatru Małego w Tychach.

kategoria poezja – Sławomir Błach i Wioleta Chromczak nauczyciele III LO Tychy
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Każdy nagrodzony oraz wyróżniony otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.


Wszystkim młodym artystom gratulujemy ich osiągnięć. Tak trzymać! Do zobaczenia za rok.