MATURZYSCI NA TARGACH

W dniach 21 i 22 marca klasy trzecie wzięły udział w XIX Ogólnopolskich Targach Edukacja 2017, które odbywały się w katowickim Spodku. Przyszli maturzyści zapoznali się z aktualną ofertą szkół wyższych z całej Polski, a także szkół językowych, szkół zawodowych i policealnych oraz instytucji wspierających edukację. Mogli też nawiązać bezpośredni kontakt z interesującym ich wystawcą.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła również w warsztatach matematycznych Jak zdać maturę z matematyki? - łatwiej, lepiej, skuteczniej prowadzonych przez Dariusza Kulmę - nauczyciela roku 2008, autora serii podręczników i zbiorów zadań m.in. do matury. Zajęcia te, prowadzone w żywy i swobodny sposób, przypadły uczniom do gustu.

W dzisiejszych czasach nauka nie kończy się na szkole średniej i nasi uczniowie mają już swoje plany na przyszłość. Targi edukacyjne pomogą w podjęciu słusznej decyzji i rozwieją wątpliwości, jaką drogą pójść dalej. A może utwierdziły w tym, że warto realizować marzenia?

Życzmy im, aby słowa Alberta Einsteina stały się dla nich drogowskazem: Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.