KONKURS DEBAT OKSFORDZKICH "Proszę mi nie przerywać!" ROZSTRZYGNIĘTY

Plan inwestycyjny dla Europy jest na tyle istotny dla Unii Europejskiej, iż stanowi on jeden z priorytetów działania Komisji Europejskiej funkcjonującej pod przewodnictwem Jean-Claude’a Junckera. Aby włączyć się w debatę na jego temat, a także pogłębić wiedzę młodych ludzi Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice, działający w ramach sieci informacyjnej Komisji Europejskiej, Centrum Dokumentacji Europejskiej Biblioteki Śląskiej oraz sieć Enterprise Europe Network wspólnie zorganizowały Konkurs Debat Oksfordzkich „Proszę mi nie przerywać!”, którego finał odbył się 5 kwietnia br. w sali audytoryjnej „Parnassos” Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Do finału Konkursu zakwalifikowane zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego: Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy, II Liceum Ogólnokształcące w Lublińcu, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Świętochłowicach oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach. Zespoły zmierzyły się w dwóch półfinałach, w wyniku których wyłonione zostały dwie najlepsze drużyny, oraz w finale.

W trakcie finału Konkursu jego uczestnicy i zgromadzona publiczność mieli także okazję wysłuchać prelekcji pt. "Jak Unia Europejska wspiera przedsiębiorczych? Plan Inwestycyjny i inne działania wspierające rozwój zjednoczonej Europy", którą wygłosiła Pani Iwona Czaplikowska reprezentująca sieć Enterprise Europe Network.

W Konkursie Debat Oksfordzkich „Proszę mi nie przerywać!” Drużyna z naszej szkoły w składzie: Justyna Fajkis, Katarzyna Szczepańska, Oliwia Łasocha, Natalia Plener i Wiktoria Pawełczyk wywalczyła trzecie miejsce.