ARENA GRAND PRIX PUCHAR CZECH PRAGA 2 - 4 CZERWCA 2017

W dniach 2-4.06.2017r odbyła się IV edycja Pucharu Czech w pływaniu.

Uczniowie Liceum nr III : Anna Zawadzka, Oskar Bieg i Radosław Skierski wystartowali w Międzynarodowym Pucharze Czech w Pradze. Na starcie pojawili się pływacy ze Słowacji, Czech, Izraela, Słowenii, Turcji i Polski.

Trzy dni zmagań na 50 metrowej pływalni Praga - Podoli to pięć ścisłych Finałów A z udziałem pływaków MKP Wodnik 29 Tychy. Pięciokrotnie uczniowie przechodzili poranne eliminacje, które dały awans do finałów A.

Anna Zawadzka na swoich koronnych dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym reprezentowała klub i Polskę w finałach. Szczęśliwym okazał się wyścig 400 m stylem dowolnym gdzie Ania poprawiła swój rekord życiowy, aż o 3 sekundy i tym samym zajęła trzecie miejsce. Bardzo emocjonujące okazało się ostatnie 100m wyścigu gdyż pewna trzeciego miejsca do ostatnich metrów próbowała dogonić zawodniczkę z Turcji. Zwyciężczynią została Benesova Elena z Czech, drugie miejsce zajęła Tosun Ceylin z Istambułu.

1. Benesova Elena (USK Praga)

2. Tosun Ceylin ( ESK Istambuł - Turcja)

3. Zawadzka Anna (MKPWo - Tychy )

Dwukrotnie w finałach startował Radosław Skierski. W swoich koronnych dystansach 200 i 400 m stylem zmiennym Radek pływał w granicach rekordu życiowego zajmując kolejno 8 i 6 miejsce w ścisłym finale.

Bardzo dobrze spisał się Oskar Bieg, który w wyścigu sprinterskim 100 m stylem klasycznym poprawił własny rekord życiowy a w konkurencji 200 metrów zawodnik bez problemu dostał się do finału zajmując szóstą lokatę.

W zawodach wystartowali Petra Chocova i Jan Micka, reprezentanci Czech na Igrzyskach Olimpijskich oraz medaliści Mistrzostw Europy Seniorów.

Wyniki z zawodów na stronie : http://www.statistikaplavani.cz/index.php?pxa=1&pxb=0&pxc=0&pxid=0