LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM

W sobotę 27 maja w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach uczniowie z naszej szkoły obejrzeli spektakl "Lot nad kukułczym gniazdem" reżyserii Roberta Talarczyka.
Sztuka to historia o pacjentach zakładu dla psychicznie chorych, do którego trafia Randle Patrick McMurphy. Zauważa on, że zakład nie działa tak, jak działać powinien; pielęgniarki zamiast pomagać podopiecznym, znęcają się nad nimi psychicznie, co w nowym pacjencie wzbudza nienawiść do personelu, ale również potrzebę walki o sprawiedliwość. McMurphy zaczyna się buntować przeciw zasadom panującym na oddziale i zachęca do tego innych pacjentów, próbuje również uświadomić im, że najważniejsze jest, aby próbować coś zmienić bez względu skutki.
Wzbudzająca wiele emocji opowieść o buncie i próbach osiągnięcia wyznaczonego celu w ponadczasowej odsłonie, którą zaserwował nam Robert Talarczyk była wspaniałym widowiskiem pozostającym w pamięci na długo. W główną postać wcielił się bezbłędny Dariusz Chojnacki, który za swoją rolę został nagrodzony Złotą Maską. Jednak nie tylko gra aktorska jest warta pochwały, muzyka również odegrała ważną rolę. Emocje, które wzbudzała były nie do opisania. Akcja trzymała widzów w napięciu do samego końca, o czym świadczyły opóźnione brawa oszołomionej widowni po opuszczeniu kurtyny.