Szlachetna 3A

     W tym roku  młodzież naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Uczniowie klasy III A chętnie zrezygnowali ze świątecznych prezentów i przekazali pieniądze na szczytny cel. Na lekcji wychowawczej wybrali rodzinę, której chcieli pomóc. Następnie rozpoczęły się dyskusje co kupić i gdzie.  W paczce znalazły się artykuły żywnościowe, chemia gospodarcza, ręczniki, poduszki i słodycze. Największym problemem był opał, ale i z tym sobie poradzili. Zakupiono 125 kg węgla! Przez cały tydzień uczniowie donosili jeszcze produkty, które na pewno sprawiły ogromną radość rodzinie. W akcji pomogła młodzież kl.I D, która zorganizowała kiermasz świąteczny. 11 grudnia  młodzież przekazała zebrane produkty wolontariuszom. Mamy ogromną nadzieję, że pomogliśmy wybranej rodzinie.
      SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

     W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.