PAN TADEUSZ MUZYCZNIE

10 grudnia 2018r.  III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach gościło Fabrykę Kultury ze spektaklem "Pan Tadeusz Muzycznie" oraz warsztatami, z aktorami, twórcami i muzykami.

Celem spotkania było nagranie teledysku, który zobaczymy już niebawem.

Wydarzenie odbyło się dzięki pozyskaniu przez nasze uczennice środków pieniężnych w zakresie Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego. Katarzyna Szczepańska oraz Wiktoria Pawełczyk, dzięki wsparciu polonisty Jolanty Soleckiej i społeczności szkolnej, opracowały, zaprezentowały i zrealizowały projekt "Katharsis - aktywne emocje", mający na celu edukację artystyczną i teatralną.

Warsztaty, spektakl, obecność utalentowanych aktorów i muzyków - to działo się w poniedziałek w naszej szkole.  Tadeusz i Hrabia skradli serca maturzystek, a Gerwazy porwał za sobą publiczność, zagrzewając ostatniego z Horeszków do walki o zamek:" Nie ma zgody między nami! Bo nie!"

Uczniowie zapytani o wrażenia chwalili przyjazną i radosną atmosferę, nowe doświadczenia, bliski kontakt z aktorami oraz fantastyczne przeżycia związane ze spektaklem.

Sonia, kl.2: "Atmosfera była nie do opisania. To była jedna z tych niezapomnianych chwil w życiu".

Klaudia, kl.3: "Nowocześnie i muzycznie, czyli spektakl skazany na sukces".

Wiktoria, kl.3: "Ekipa bardzo poważnie i profesjonalnie podeszła do nakręcenia teledysku. Wcześniej nie miałam pojęcia jak się tworzy teledyski i dopiero teraz zdałam sobie sprawę, jakie to trudne i czasochłonne. Za to atmosfera była jedyna w swoim rodzaju."

Adrian, kl.2: "Atmosfera przecudowna. Po spektaklu aktorzy chętnie rozmawiali z widzami".

Teraz niecierpliwie czekamy na teledysk i już śledzimy repertuar Fabryki Kultury, by jeszcze raz móc przeżyć emocje ujęte przez Adama Mickiewicza w epopei pt."Pan Tadeusz".