Nadanie Sztandaru szkole

III Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego ma swój sztandar. Widnieje na nim podobizna patrona szkoły, wykonana według autoportretu Wyspiańskiego z roku 1902. Na rewersie umieszczono godło państwowe. W piątek 28 lutego 2014 r. odbyła się uroczystość, podczas której nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców. Dyrektor Anita Iskierka przekazała go pod opiekę szkolnemu pocztowi sztandarowemu. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętej Rodziny. Przewodniczył jej Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Gośćmi uroczystości byli też: Daria Szczepańska – wiceprezydent Tychów, Józef Twardzik – wiceprzewodniczący Rady Miasta, Dorota Gnacik dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Tadeusz Żesławski wicekurator, Jerzy Walas kierownik oddziału Ewaluacji, Kontroli i Monitorowania, prof. Józef Biolik, Gabriela Stańczyk Prezes ZNP oddział w Tychach, byli dyrektorzy szkoły: Ryszard Lukaszczyk, Ernestyna Brzózka, Ewa Borkowy, ks. Antonii Kraiński, ks. Roman Dobosiewicz, ks. Józef Włosek, sierż. Tomasz Wiśniewski, st. sierż. Sławomir Wysoki, przedstawiciel NKJO Joanna Masoń-Budzyń oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych tyskich szkół, przedstawiciele Rady Rodziców i poczty sztandarowe I LO, ZS nr 2, ZS nr 5. Dla wszystkich zgromadzonych uczniowie „Wyspiańskiego” przygotowali inscenizację fragmentów „Wesela”. Weselną atmosferę podtrzymał też żywiołowy krakowiak w wykonaniu zespołu pieśni i tańca Tyszanie z MDK nr 1 w Tychach. Po uroczystości, w szkolnym holu goście mogli obejrzeć wystawę prac absolwenta III LO, karykaturzysty Marka Greli. :)

Zobacz podziękowania

Zobacz co napisano w prasie