Zmagania matematyczne

"Zabawa matematyczna"

Szkolny Konkurs matematyczny, który jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznaniu tajników wiedzy matematycznej. Grupy 3-osobowe rywalizują rozwiązując sztuczki, łamigłówki i żarty matematyczne.Zagadnienia rozwiązywane są drogą logicznego myślenia.

Konkurs jest dwuetapowy : eliminacje oraz finał.

Zestawy zadań :

Konkurs OXFORD Educational Test Matematyka Plus.

Corocznie uczniowie rozwiązują test matematyczny przygotowany przez Oxford Educational. Jest to jedna z form podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów Naszej szkoły. Obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczniów.

"Nudna matematyka"

Nasi uczniowie biorą udział w konkursie organizowany przez Pałac Młodzieżowy w Katowicach pt. Nudna matematyka

Paweł Gawlas uczeń kl. Ia reprezentował szkołę w półfinale tego konkursu. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów