Dzień Edukacji Narodowej – 2020 r.

Szanowni Państwo,

Dzień Edukacji to święto całej szkolnej społeczności:
nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców.

Przyzwyczailiśmy się, że ten dzień – 14 października – wygląda w szkołach podobnie i jest okazją do tego, by docenić pracę osób związanych z edukacją. Co roku dbaliśmy o to, by był to dzień szczególny i niezapomniany,
ale obchody święta edukacji były podobne – w dobrym znaczeniu tego słowa. Były radosne, pogodne i beztroskie. Zmieniały się tak, jak świat dookoła – dając nam czas, by do tych zmian się dostosować i przyzwyczaić.

Od ubiegłorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej świat zmienił się nie do poznania, a wraz z nim zmieniła się szkoła. Stała się bardziej wymagająca niż kiedykolwiek – wypełnianie misji oznacza dzisiaj konieczność zdobywania nowych umiejętności niemal z dnia na dzień. Musieliśmy wdrożyć zmiany infrastrukturalne i technologiczne, by zapewnić edukację na wysokim poziomie. A wszystko to ze świadomością, że najwyższym priorytetem jest obecnie dbałość o zdrowie.

Dziękuję całej społeczności szkolnej za pracę na rzecz „Wyspiana”, wytrwałość, cierpliwość i wyrozumiałość oraz realizację nowych wyzwań związanych z koronawirusem.

Dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej, życzę nam wszystkim dalszych sukcesów, wytrwałości, radości, szczęścia
w życiu osobistym i przede wszystkim dużo zdrowia- szczególnie w tym trudnym czasie to ono jest najważniejsze.

Z wyrazami szacunku i sympatii
Anita Iskierka
dyr. szkoły

Menu