Dziewczyny, nie bójcie się informatyki!

Nasza szkoła ma ofertę specjalną dla DZIEWCZĄT.  Jeśli lubicie pracę z komputerem i chciałybyście poznać świat IT od środka, to zapraszamy Was do bardzo ciekawego projektu „ITGrA”, czyli „IT Girls rEvolution Academy” którego organizatorem jest z Capgemini Polska. Mottem projektu są słowa Steva Jobsa: „Każdy powinien nauczyć się programować bo to uczy myślenia”.

Kliknij aby zobaczyć prezentację!

Projekt będzie realizowany w miesiącu październiku w formie zdalnej.

Tylko 8 dziewczyn z naszej szkoły może wziąć udział w przedsięwzięciu, które będzie polegało na kompleksowym szkoleniu w zakresie programowania oraz pomoże rozwinąć kompetencje w zakresie pracy zespołowej. Wszystko to podczas 4 dni warsztatów (soboty października) oraz wielkiego finału w postaci konkursu międzyszkolnego pod patronatem Capgemini „Girls go for IT” realizowanego w formie zdalnej, gdzie adeptki Akademii wykorzystają w praktyce nabyte umiejętności jako zespół reprezentujący naszą szkołę.

Dla uczestniczek projektu przewidziane zostały pakiety podarunkowe oraz certyfikaty uczestnictwa w Akademii IT, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe i dyplomy.

A oto opinia Tomasza Cieślara, założyciela Szkoły Młodego Programisty z Dąbrowy Górniczej i trenera z zakresu programowania o pierwszej edycji Akademii – Na pewno dla wielu uczestniczek świat IT ukazał swoje ludzkie oblicze, którego być może się obawiały. Zobaczyły, że każda może znaleźć w nim coś dla siebie, i że w fantastyczny sposób można łączyć pracę z zabawą. Już sam fakt rozbudzenia tej ciekawości, daje im ogromne szanse na start kariery w tej branży.

Zainteresowane dziewczęta  z wszystkich klas naszego liceum proszone są o kontakt z opiekunką projektu w naszej szkole, nauczycielką języka angielskiego Iwoną Matejko, w sposób bezpośredni w szkole lub za pomocą Librusa do dnia 10 września br. Jedyny warunek przystąpienia do projektu to zgoda rodziców. W razie większej liczby osób chętnych o wyborze uczestniczek zdecyduje kolejność zgłoszenia oraz rekomendacja wychowawcy klasy.

Zapraszamy bo warto!!!

Menu