Dziewczyny z Wyspiana nie boją się informatyki 🙂

W ostatnią sobotę rozpoczęła się ITGrA 2020 – zajęcia z informatyki dla dziewcząt ze śląskich i małopolskich szkół średnich.
Wśród siedmiu szkół obecnej edycji znalazło się również nasze liceum z ósemką uczennic chcących poszerzyć swoją wiedzę informatyczną.
Pierwsza sesja była spotkaniem dla wszystkich szkół biorących udział w tegorocznej edycji IT Girls rEvolution Academy, trenerów, mentorów oraz organizatorów programu.

W pierwszej sesji nasze uczennice, głównie z klasy 2d, ale także 3b, 2b, 2tp i 2 alfa brały udział w zajęciach dotyczących sztucznej inteligencji oraz cybersecurity. Spotkały się też wirtualnie ze swoim mentorem, przedstawicielem organizatora Akademii.

Dziewczynom bardzo podobały się zajęcia, przejrzysty sposób ich prowadzenia, przyjazna i luźna atmosfera, a także ciekawe i wyrozumiałe osoby prowadzące. Już po pierwszej sesji dużo się dowiedziały, a nawet zdobyły nagrody, które przygotowali organizatorzy dla najbardziej aktywnych uczestników – Marlena z 2d i Karolina z 1 alfa otrzymały bony do Empiku.

Dzięki temu, że nasza szkoła już od kilku miesięcy korzystała z platformy TEAMS, wykorzystywanej także w czasie Akademii do połączenia zdalnego, dziewczyny nie miały problemów z posługiwaniem się tym narzędziem. W kolejną sobotę druga sesja i kolejne ciekawe tematy 🙂

Opracowała: Iwona Matejko

Menu