INTEGRACJA W GÓRACH

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. INTEGRACJA W GÓRACH

Nowy rok szkolny się trwa na dobre, a z nim naukę rozpoczęły nowe klasy. Większość pierwszoklasistów zdążyła już znaleźć kogoś, z kim będzie spędzać czas na przerwach, ale fajnie jest też poznać kogoś innego.

Dlatego 26 września 2018 roku odbyła się – jak od kilku lat w liceum Wyspiańskiego – wycieczka integracyjna klas pierwszych. Uczestniczyły w niej klasy: 1B, 1D i 1TP ze swoimi wychowawcami: panią Krystyną Łukowicz, panem Przemysławem Kusakiem i panem Sławomirem Błachem; pojechała też z nami pani Joanna Ziółkowska.

Wyruszyliśmy do karczmy góralskiej o egzotycznej nazwie Koliba pod Czarcim Kopytem w Ustroniu. Około godziny 10:30 byliśmy już na miejscu. Najpierw wszyscy zjedli kiełbasę upieczoną nad ogniskiem lub pierogi, oczywiście z gorącą herbatką, po czym rozpoczęła się integracja.

Przez kolejne godziny miło spędzaliśmy czas, śpiewając, rozmawiając przy ognisku lub wciągając się w gry planszowe. Na sam koniec wycieczki poszliśmy kawałek wyżej na Równicę, aby zrobić całej naszej grupie zdjęcie na tle górskich widoków. Około 14:45 siedzieliśmy w autobusach, czekając na powrót do domu. Myślę, że wycieczka się udała oraz zamierzony cel został osiągnięty, a wszystkie trzy klasy wróciły pozytywnie nastawione do nowej szkoły i z nowymi znajomościami 🙂

Tekst: Natalia Góra, klasa 1TP

Menu