Interaktywny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy

9 kwietnia 2021 r. po raz pierwszy w naszej szkole został przeprowadzony online
Interaktywny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

Zaproszonych gości, młodzież ze szkół podstawowych i ich opiekunów przywitała oraz konkurs otwarła Pani Dyrektor Szkoły – mgr Anita Iskierka, a przeprowadziły go Panie: mgr Jolanta Wojciechowska i mgr Justyna Tukaj-Wojtas. Pytania przygotowali nauczyciele uczący przedmiotów matematyczno – przyrodniczych: dr Agnieszka Bangrowska z chemii, dr Eugeniusz Chwastek z biologii, mgr Ewa Ślusarczyk z geografii, mgr Adrianna Jabłońska z fizyki oraz prowadzące konkurs nauczycielki z matematyki.

Do zabawy przystąpiło 12 drużyn z 7 okolicznych szkół podstawowych: z Lędzin, Mikołowa i Tychów. Konkurs miał charakter teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Drużyny 3 oraz 4 osobowe odpowiadały na pytania z przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia i geografia. W I etapie zostało zadanych uczniom 60 pytań, z którymi tak świetnie sobie radzili, że musieliśmy zrobić dogrywkę. Do rozgrywki finałowej weszło 5 drużyn: dwie drużyny z SP nr 17 w Tychach, dwie drużyny z SP nr 7 w Tychach i drużyna z SP nr 10 w Tychach. Drużyny same wybierały sobie dziedzinę i pytania za określoną liczbę punktów. Pojawiły się pytania z matematyki za 2 i 3 pkt, z biologii i z geografii za 2 pkt. oraz z chemii za 3 pkt. I w tym etapie również nie obyło się bez dogrywki. Uczniowie dzielnie i ambitnie walczyli o najlepszy wynik dla swojej ekipy. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17. Miejsce drugie zdobyła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 10 i ex aequo trzecie miejsce drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 i druga drużyna z SP nr 17. Młodzież była bardzo dobrze przygotowana dzięki nauczycielom, którzy wspierali ich także podczas konkursu. Cieszymy się z zaangażowania i motywowania swoich uczniów do udziału w takich wydarzeniach, jakimi są wszelkiego rodzaju konkursy drużynowe, ponieważ jest to nie tylko sposób na podnoszenie umiejętności, ale poprzez drużynową rywalizację uczą odpowiedzialności za siebie i innych.

Być może z niektórymi z Uczniów biorącymi udział w naszym konkursie spotkamy się w przyszłym roku szkolnym, jeśli zechcą zasilić szeregi naszej społeczności szkolnej. Gratulujemy Wszystkim finalistom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy konkursu

Menu