KAMPANIA “ZAPROŚ MIŁOŚĆ”

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. KAMPANIA “ZAPROŚ MIŁOŚĆ”

Drodzy rodzice oraz opiekunowie prawni,

za pośrednictwem strony internetowej III Liceum Ogólnokształcącego w Tychach przekazujemy Państwu informację od MCO w Tychach:

“Szanowni Państwo

W uzupełnieniu informacji dotyczącej kolejnej edycji kampanii Miasta Tychy pn.”Zaproś miłość”, zachęcającej mieszkańców do zostania rodzicem zastępczym , w załączeniu przesyłam grafiki w szacie letniej związane z w/w przedsięwzięciem.

Pamiętajmy, że dzieci, których rodzice z różnych powodów nie mogą się nimi opiekować, do czasu decyzji sądu trafiają do opieki zastępczej. Dzieci te mają za sobą wiele niełatwych przeżyć, a także doświadczają rozstania z biologicznymi rodzicami oraz wszystkim tym, co dotąd znały. Dzięki rodzinom zastępczym dzieci zdobywają umiejętności społeczne, mają szansę doświadczyć właściwego wsparcia ze strony dorosłych jak również uczą się jak w przyszłości radzić sobie w relacjach rodzinnych i podtrzymywać więzi z bliskimi. Liczę, że dzięki wsparciu tej ważnej inicjatywy, znajdziemy miejsce dla dzieci, potrzebujących ciepła, wsparcia i opieki.

Pozdrawiam serdecznie

Iwona Dańczura
Zastępca Dyrektora”

Menu