KOLEJNA WIZYTA W AMERICAN CORNER

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. KOLEJNA WIZYTA W AMERICAN CORNER

Uczniowie kolejnych klas, tym razem 1b i 1d, wraz z nauczycielką języka angielskiego Iwoną Matejko odwiedzili American Corner w Katowicach.

Przypomnijmy, że American Corner Katowice pełni funcję regionalnego centrum zasobów i informacji dla programów poświęconych amerykańskiej kulturze, historii i aktualnym wydarzeniom. Głównym celem tej instytucji jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat społeczeństwa amerykańskiego, historii, kultury USA oraz wspólnych wartości takich jak sprawiedliwość, tolerancja, czy bezpieczeństwo. W Polsce powstało 6 takich ośrodków: w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Radomiu, Wrocławiu i właśnie w Katowicach.

Tym razem w programie wizyty było pozyskanie informacji na temat programów adresowanych do młodzieży, jak FLEX, który umożliwiają polskim uczniom bezpłatną naukę w szkołach średnich w USA oraz  SUMMER WORK & TRAVEL dla uczniów i studentów zainteresowanych pracą w Stanach, ale także podszlifowaniem języka angielskiego , zdobyciem nowych doświadczeń czy zawarciem międzynarodowych przyjaźni.

Potem pracownicy American Corner przygotowali dla naszych uczniów ciekawą prezentację o symbolach USA oraz najpopularniejszych miejscach w tym kraju, w której znalazło się wiele zaskakujących informacji i ciekawostek. Po prezentacji był czas na przeglądnięcie zbiorów biblioteki American Corner i możliwość zapisania się do niej oraz wypożyczenia książek po angielsku, a także zagrania w gry planszowe, oczywiście również z wykorzystaniem języka angielskiego.

I jeszcze informacja dla osób zainteresowanych nauką w naszym liceum w przyszłym roku szkolnego – od września planujemy cykliczne wykłady w American Corner dla uczniów klas pierwszych interesujących się Stanami Zjednoczonymi.

 

Menu