KONKURS “STAW CZOŁA WYZWANIOM”

„Brexit – osłabienie czy wzmocnienie Unii Europejskiej?”, „Polityka otwartych czy zamkniętych drzwi? Jak UE powinna rozwiązać problem migracji?”, „Czy mój głos liczy się w Europie? W jakim stopniu Unia Europejska jest organizacją demokratyczną?” – to tematy prac pisemnych, których autorzy zwyciężyli w konkursie ogłoszonym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice.

Przedmiotem konkursu „Staw czoła wyzwaniom!” było przygotowanie pracy konkursowej, na jeden z piętnastu zaproponowanych tematów, z których każdy koncentrował się na zagadnieniach związanych z wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z województwa śląskiego. Praca konkursowa miała mieć formę eseju, felietonu lub opowiadania. Fantastycznie poradzili sobie z zadaniem uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Katowice przekazał w ręce wyróżnionych okolicznościowe publikacje. Uczniowie, których teksty odnajdziemy w opracowaniu:

Katarzyna Szczepańska, Wiktoria Pawełczyk, Oliwia Łasocha z klasy 2 TP

oraz absolwent naszej szkoły Piotr Gajos.

Serdecznie gratulujemy !

Menu