Termomodernizacja szkoły i nagroda Superjednostka

7. Termomodernizacja szkoły i nagroda Superjednostka

Remont szkoły trwał od maja 2011r. do 15 sierpnia 2012 r. W jego ramach wykonano termomodernizację budynku, wymianę pokrycia dachu, okien, instalacji centralnego ogrzewania, modernizację piwnic i ocieplenie elewacji. W szkole wymieniono podłogi, do każdej klasy doprowadzono Internet i ogrodzono teren szkoły.

Poddany termomodernizacji budynek  szkoły został nagrodzony w konkursie Superjednostka – na najlepszą realizację architektoniczną w przestrzeni publicznej. Modernizację doceniono za wierny oryginałowi lifting budynku. Projektanci tyskiej pracowni RS+ konsultowali modernizację ze Zdzisławem Łojewskim, który budynek zaprojektował. Wnętrza uwspółcześniono, stosując kontrastowe żywe kolory. We wnętrzu zachowano mozaikę autorstwa Franciszka Wyleżucha.

Nagrodę wręczyła Martyna Fołta przedstawicielka Stowarzyszenia Moje Miasto – organizatora konkursu oraz Superbohater Beton.

Nagroda została przekazana na ręce Joanny Kudeli naczelnik wydziału przygotowania i realizacji inwestycji, Anity Iskierki dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego oraz Roberta Skitka projektanta z tyskiej pracowni RS+.

Budynek III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Tychach wybrano również najlepszym obiektem konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego w 2013r. O nagrodę katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich ubiegało się aż pięćdziesiąt różnych realizacji. Zwyciężyła termomodernizacja budynku III LO w Tychach. Zmiany zostały przeprowadzone w konsultacji ze Zdzisławem Łojewskim, oryginalnym projektantem wzniesionego w 1963 roku gmachu. Ta termomodernizacja to nie kolejny przykład szpecącej styropianozy.

zobacz co napisano w Dzienniku Zachodnim otwórz  i na portalu Tychy otwórz