Współpraca naukowa z UŚ

7. Współpraca naukowa z UŚ

14 czerwca 2018 r. w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość podpisania umowy o współpracy naukowej między Uniwersytetem Śląskim a III LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.

Współpraca naukowo-dydaktyczna z uczelnią, świętującą swoje pięćdziesięciolecie będzie wiązała się z wieloma nowymi wydarzeniami i możliwościami dla uczniów i studentów. W zależności od potrzeb uczniów, będą mogli oni liczyć na uczestnictwo w życiu uczelni, a studenci między innymi odbywać praktyki nauczycielskie w naszym liceum.

Do współpracy zaliczają się trzy wydziały Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Wydział Filologiczny, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii oraz Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

W wydarzeniu brali udział nie tylko uczniowie i kadra pedagogiczna naszej szkoły, ale także delegacja z Uniwersytetu Śląskiego. Byli to dr Marzena Podgórna, dr Anna Urbisz, dr Agnieszka Bangrowska, pani Aleksandra Labocha oraz dr Michał Ludynia, który wygłosił wykład pt. “Auksyny – hormony wzrostu – ich wpływ na funkcjonowanie roślin”.

Byli z nami także przewodnicząca rady rodziców, pani Katarzyna Karyś oraz pani Marzena Klementa, opiekun szkoły.