Projekt e-Twinning UNKNOWN FOR OTHERS, FAMOUS FOR US – LOCAL LANDMARKS

UNKNOWN FOR OTHERS, FAMOUS FOR US – LOCAL LANDMARKS

PROJEKT eTWINNING W NASZEJ SZKOLE

W miesiącu lutym 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 1b i 1d pod opieką Pani Dyrektor Anity Iskierki i nauczycielki języka angielskiego Iwony Matejko, przystąpili do realizacji projektu eTwinning zatytułowanego Unknown For Others, Famous For Us – local landmarks wraz z sześcioma innymi szkołami z naszego regionu. Są to: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Samochodowych z Bielska Białej, X LO im. I. Paderewskeigo z Katowic, Zespół Szkół Ekonomicznych im. KEN z Wodzisławia Śląskiego, II LO z Zawiercia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Powstańców Śląskich z Rudy śląskiej oraz Zespół Szkół z Lędzin.

Celem projektu jest zapoznanie młodzieży regionu śląskiego z „perełkami turystycznymi” naszych miast. Językiem projektu jest język angielski. Nasz projekt uzyskał akceptację Fundacji Rozwoju Edukacji w Warszawie.

W wyniku głosowania wśród uczniów, którzy realizują projekt w naszej szkole „perełką turystyczną” Tychów zostały tereny rekreacyjne wokół jeziora Paprocańskiego wraz z zameczkiem w Promnicach.

Teraz młodzież naszej szkoły ma za zadania przygotować film i prezentację o naszej „perełce” i przekonać uczniów pozostałych szkół, że jest to miejsce warte zobaczenia. Głosowanie na najciekawsze miejsce spośród siedmiu propozycji już na początku kwietnia.

Na zdjęciach – młodzież realizująca projekt eTwinning.