Projekt eTwinning Briefaustausch

7. Projekt eTwinning Briefaustausch

We wrześniu w naszej szkole rozpoczęła się 3 edycja projektu: Wymiana listowna w języku niemieckim w ramach platformy eTwinning
pod kierunkiem pani Katarzyny Olędzkiej. Ten rok upłynie nam na współpracy z belgijską szkołą Xaveriuscollege (Borgerhout).

Przebieg projektu: W każdym miesiącu podejmujemy jeden z uzgodnionych wcześniej tematów (dopasowanych do poziomu językowego uczniów, lat nauki oraz podstawy programowej) w formie nieoficjalnego listu wysyłanego tradycyjną pocztą. Dodatkowo obie szkoły organizują dla siebie różne zagadki językowe związane z językiem niemieckim (m.in. kalendarz adwentowy), które zamieszczają na platformie Twinspace.

Celem projektu jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności językowych z j. niemieckiego, kultywowanie tradycji pisania listów, nawiązywanie nowych znajomości, wspólne rozwiązywanie zagadek językowych z pomocą TIK-owych narzędzi oraz poznanie kultury i specyfiki kraju europejskiego.