Projekt unijny “Wiedza Twoim Sukcesem”

7. Projekt unijny “Wiedza Twoim Sukcesem”

Celem Projektu było rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, na które składały się:

•  porozumiewanie się w języku ojczystym
  • porozumiewanie się w językach obcych
  • kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne
  • kompetencje w zakresie wykorzystywania ICT
  • umiejętność uczenia się
  • kompetencje społeczne i obywatelskie
  • inicjatywność i przedsiębiorczość
  • świadomość i ekspresja kulturalna
  • kształtowanie kariery edukacyjno – zawodowej uczniów naszej Szkoły w ramach zajęć w Szkolnym Centrum Kariery.

Realizacja Projektu trwała dziewięć miesięcy, od marca do listopada 2015 roku. Działania skierowane były głównie do uczniów  klas drugich, a w miarę wolnych miejsc również do uczniów klas pierwszych oraz obejmowały swym zasięgiem zajęcia z matematyki, języka angielskiego, języka polskiego, chemii i biologii. Oprócz typowych zajęć lekcyjnych  rozwijających umiejętności  uczniów i warsztatów z chemii, organizowane były następujące przedsięwzięcia :

•   3- dniowy wyjazd na Festiwal Nauki  do Warszawy dla najbardziej aktywnych uczestników Projektu,
  •   wyjazd do Ogrodu Botanicznego do Mikołowa dla uczestników Koła Biologa,
  •   wyjazd do Muzeum Śląskiego dla uczestników zajęć z języka polskiego „Rozmowy o sztuce”,
  •   wyjazd na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na wykład z matematyki dla uczestników koła matematycznego „Licznik” i „Alfa”,
  •   wyjazd do teatru na spektakl w języku angielskim dla uczestników koła języka angielskiego „Customs and institutions”,
  •   współorganizacja „Dni Języków Obcych” oraz udział w spektaklu w języku angielskim na terenie szkoły dla wszystkich uczestników Projektu,
  •   zajęcia z native speakerem dla uczestników koła z języka angielskiego,
  •   wyjazd na Uniwersytet Śląski do Biura Osób Niepełnosprawnych i Centrum Integracji dla chętnych Uczestników Projektu.

Ponadto szkoła i uczniowie wyposażeni  zostali w liczne pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, a także  akcesoria i materiały biurowe oraz eksploatacyjne niezbędne do realizacji zadań.

Koszty doposażenia, prowadzenia zajęć, wyjazdów, wyjść i spotkań zostały w stu  procentach  pokryte  przez Unię Europejską w ramach Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 realizowanego przez Miejski Zarząd Oświaty w Tychach.