SANTA IS COMING TO WYSPIAŃSKI

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. SANTA IS COMING TO WYSPIAŃSKI

W ostatni piątek, 7 grudnia, święty Mikołaj zawitał do naszego liceum. Tym razem był jednym z motywów, oprócz Świąt Bożego Narodzenia i zimy, utworów wykonanych podczas Festiwalu Piosenki Zimowej w Języku Obcym Santa Is Coming To Wyspiański dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

Ideą imprezy zorganizowanej po raz pierwszy w naszej szkole, która przyświecała Pani Dyrektor Anicie  Iskierce i nauczycielom z Zespołu Języków Obcych jest podnoszenie kompetencji językowych i propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży, prezentacja umiejętności językowych  i wokalnych uczniów oraz promowanie aktywności twórczej, a jej adresatami uzdolnieni językowo i muzycznie uczniowie szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych.

Nasza impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół zarówno z powiatu tyskiego, jak i bieruńsko – lędzińskiego, z łączną liczbą 46 wykonawców piosenek.

Występy wokalistów oceniało jury, w którego skład weszły: Pani Anita Iskierka – Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego jako przewodnicząca jury, Pani Aneta Krupiak – Zastępca Dyrektora, Pani Justyna Czopik – emerytowana nauczycielka muzyki w Szkole Muzycznej w Tychach oraz Pani Agnieszka Moćko – zaprzyjaźniona z naszą szkołą nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie.

Jury najwyżej oceniło występ Mai Lisieckiej wraz z zespołem tancerek ze  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach, która zaśpiewała „Rockin’ Around The Christmas Tree”. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w Tychach, której  uczniowie  Magdalena Klima, Zuzanna Sobczyk, Łukasz Suchodolski, Agnieszka Stroka oraz Anna Wyszyńska wykonali utwór  „Drauf! Weihnachtslied „EinerfindeteuerHaus”.  Natomiast  III miejsce przypadło braciom bliźniakom ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach,  Janowi i Antoniemu  Michoniom za wykonanie piosenki „Merry Christmas Everyone”. Jury zdecydowało także o przyznaniu wyróżnień za ogólny wyraz artystyczno- estetyczny rodzeństwu Aleksandrze i Antoniemu Antosiewiczom ze  Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach za utwór „Snow is Falling” oraz Karolinie Wosz ze Szkoły  Podstawowej  nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach za umiejętności wokalne.

Po występie ostatniego wykonawcy, w czasie przerwy na obrady jury odbyła się projekcja filmu promocyjnego III LO zrealizowanego przez Pana Macieja Widłoka, niegdyś ucznia naszej szkoły, w którym wystąpiła zarówno Pani Dyrektor Anita Iskierka, jak i nasi uczniowie. Po projekcji filmu  uczennice zaangażowane również w organizację Dni Otwartych  zaprezentowały młodszym kolegom  nowoczesny budynek szkoły i warunki w jakich uczymy się i pracujemy tutaj na co dzień, po czym nastąpiło wyczekiwane z niecierpliwością przez wszystkich uczestników rozdanie nagród, dyplomów i podziękowań oraz drobnych upominków.

Organizatorki Festiwalu, Aneta Krupiak i Iwona Matejko wraz Panią Dyrektor serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i prowadzenie uczniom za ogromną pomoc oraz poświęcony czas. Szczególne podziękowania należą się Piotrowi Burzawie za przygotowanie logo Festiwalu, festiwalowego plakatu oraz szaty graficznej dyplomów i podziękowań, prowadzącym imprezę Urszuli Grajnert i Kacprowi Wróblowi, a także uczniom obsługującym sprzęt nagłośnieniowy czy też oprowadzającym naszych gości. Bez Was ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy bardzo

Opracowała: Iwona Matejko

Menu