SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

12 marca 2018r. wzięliśmy udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach kampanii społecznych „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” i „Wkraczasz w dorosłość – wybieraj”. Wydarzenie miało miejsce w Teatrze Małym Tychach.

Obejrzeliśmy szokujące filmy z wypadków z udziałem młodych kierowców i poznaliśmy najczęstsze przyczyny tych wypadków, są nimi:  brak doświadczenia, lekkomyślność, brawura i nadmierna prędkość.

Druga prelekcja dotyczyła problematyki uzależnień wśród młodzieży, mowa była głównie o dopalaczach.

Dowiedzieliśmy się, że dopalacze to substancje gorsze od narkotyków.

Mają nieznany skład, ogromną toksyczność i są bardzo trudno wykrywalne. Stanowią zagrożenie dla ośrodkowego układu nerwowego, nerek, wątroby, mogą ujawnić chorobę psychiczną.

Lekarze, ratownicy medyczni i policjanci opowiadali o konkretnych przypadkach zachowań i zagrożeń po dopalaczach.

Policjanci w czasie spotkania wykorzystali narkogogle i alkogogle – to rodzaj okularów, które symulują skutki działania narkotyków czy alkoholu. Ochotnicy opowiadali o swoich wrażeniach po próbie z okularami.

Na zakończenie spotkania czekała nas fantastyczna niespodzianka, był to koncert rockowo- smyczkowy zespołu "Need for Strings",dziewczyny zapewniły sporą dawkę silnych wrażeń.
Liczymy na kolejne spotkania z policją, ponieważ są tematy, o których trzeba rozmawiać.
.

 

Menu