SZLACHETNA PACZKA

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. SZLACHETNA PACZKA

Drodzy Darczyńcy!

Witamy w Drużynie Szlachetnej Paczki! Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych rzeczy dla pana Leona, którego wybraliśmy, aby spełnić jego marzenia.

Opis rodziny:

Pan Leon (63 l.) mieszka samotnie w bardzo skromnym, jednopokojowym mieszkaniu.Do niedawna pan Leon pracował jako ‘’złota rączka” w warsztatach samochodowych i wiódł normalne życie. Sytuacja życiowa pana Leona zmieniła się w momencie pojawienia się problemów zdrowotnych. Normalne funkcjonowanie uniemożliwia bardzo rozległa przepuklina oraz nieodwracalne zaburzenia psychiczne tzw. zespół psychoorganiczny, który niekorzystnie wpływa na koncentrację oraz zdolność zapamiętywania.

Pan Leon utrzymuje się z renty chorobowej (II stopień niepełnosprawności) w wysokości 885 zł.

Po odliczeniu kosztów za mieszkanie i wydatków na lekarstwa, dochód pana Leona wynosi 435 zł. Pan Leon jest skromnym człowiekiem, który z trudem opowiada o swoich potrzebach. Pomimo ciężkiej sytuacji mężczyzna stara się normalnie funkcjonować. Jest fanem muzyki rockowej, posiada kolekcję płyt i kaset. Kiedy opowiada o swojej pasji na jego twarzy od razu pojawia się uśmiech. Pan Leon bardzo ucieszyłby się z ciepłego polara na zimę oraz kołdry (stara jest bardzo zużyta). Pan Leon prosi również o zakup środków czystości.

Potrzeby rodziny:

Odzież:

odzież w rozmiarze L – polar, skarpety rozmiar 40, ciepły ciemny szalik i rękawiczki, obuwie przejściowe- adidasy rozmiar 40,

Środki czystości:

Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, przybory do golenia (maszynki jednorazowe, krem do golenia
i woda po goleniu).

Żywność trwała:

Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, woda mineralna, kawa zbożowa

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka

Inne potrzeby:

Radiomagnetofon (na kasety i płyty). Pan Leon jest fanem muzyki rockowej, posiada kolekcję płyt i kaset, ale nie ma na czym ich odsłuchać. Kiedy rozmawia o swoich pasjach od razu się uśmiecha. Pan Leon nie wymienia radia, ale taki podarunek z pewnością sprawiłby mu ogromną radość.

Specjalne upominki:

Telefon komórkowy z kartą (telefon dla seniora prosty w obsłudze). To, co często sprawia trudność panu Leonowi to właśnie brak telefonu (żeby umówić się do lekarza prosi o pomoc swojego opiekuna, za każdym razem czując z tego powodu zakłopotanie).

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szlachetnej Paczce! Zbiórkę zaczynamy
od poniedziałku 20.11.2017, a kończymy 7 grudnia 2017. Wszystkie rzeczy prosimy przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego lub wychowawcy klasy. Prosimy, żeby rzeczy były nowe lub niezniszczone.

Brand

Serdecznie dziękujemy za udział w Szlachetnej Paczce !

Menu