WIZYTA W AMERICAN CORNER W KATOWICACH

Czasami warto opuścić szkolne mury i odwiedzić instytucje powołane do poszerzania naszej wiedzy na temat konkretnej dziedziny życia czy konkretnego kraju.
28 marca br. klasa 2TP wraz z nauczycielką jezyka angielskiego Iwoną Matejko oraz swoją wychowawczynią Dorotą Gędoś wybrała się do American Corner w Katowicach czyli   Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej mieszczące się w budynku Uniwersytetu Śląskiego aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury Stanów Zjednoczonych.
W związku z tym, że marzeniem wielu młodych ludzi jest krótszy lub dłuższy wyjazd do Stanów Zjednoczonych i poznanie tego kraju, w pierwszej części naszej wizyty uczniowie zostali poinformowani o możliwościach uzyskania legalnej pracy w Stanach Zjednoczonych w ramach programu Au Pair in America oraz Camp America. Są to słynne na całym świecie międzynarodowe programy studenckiej wymiany kulturalnej pozwalające połączyć przygodę i wakacje w USA z legalną pracą.
Jako że w wycieczce wzięła udział klasa teatralno – plastyczna drugim etapem naszego wyjazdu edukacyjnego było wysłuchanie ciekawie przygotowanej prezentacji pani Elżbiety Kawulok na temat szeroko pojętej kultury amerykańskiej – malarstwa, rzeźby, architektury i wzornictwa, wzbogaconej o wiele przykładów dzieł amerykańskich artystów oraz materiał filmowy. Po prezentacji przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy zdobytej przez uczniów – w rywalizacji czterech grup najlepsi okazali się Julia Zawiślak, Sonia Zielińska, Patrycja Perchut i Adrian Wardęga, którzy zapamiętali najwięcej informacji dotyczących kultury Stanów Zjednoczonych.
Po części edukacyjnej uczniowie mieli czas na zapoznanie się z ofertą American Corner, przeglądnięcie zgromadzonych tam zbiorów, zadanie pytań pracującym w Centrum paniom, a nawet na zabawę z wykorzystaniem gier, które można znaleźć w bibliotece AC.
Kolejne wizyty naszych uczniów w American Corner zaplanowane są na kwiecień i maj.
Opracowała: Iwona Matejko

Menu