Wyspian na Droniadze

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. Wyspian na Droniadze

W ostatnią środę maja w Katowicach na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej odbyła się Droniada Junior- zawody w programowaniu oraz sterowaniu dronami. Naszą szkołę reprezentowała
drużyna o dźwięcznej nazwie Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa w składzie:
Maksymilian Skurski (I MED A) – Główny programista
Łukasz Walendowski – (I MED A) Pilot/oblatywacz

Przed uczestnikami były dwie konkurencje- zaprogramowanie drona tak, aby bez ingerencji człowieka pokonał wyznaczoną ścieżkę, a następnie zrzucił ładunekw miejscu docelowym i zakończył lot na lądowisku. Było to zadanie dla programisty, z którym Maks poradził sobie bardzo dobrze, niestety przez awarię statek powietrzny nie zdołał wylądować w miejscu docelowym.

Druga konkurencja, czyli tor przeszkód, polegał na wykonaniu sterowanego lotu slalomem między tyczkami, przelot pod drabinką i powrót w jak najkrótszym czasie do miejsca startu. Łukasz wykonał to zadanie w rekordowym czasie 48 sekund.

Niestety przeciwnicy okazali się lepsi a przy tym mieli więcej szczęścia. Nasza drużyna nie zdołała zakwalifikować się do finału, niemniej jednak byliśmy zadowoleni z naszego występu oraz wyprawy do stolicy województwa śląskiego i poznania jednego z wydziałów Politechniki Śląskiej.

 

Menu