WYSPIAŃSKI ŚPIEWA DLA POLSKI

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. WYSPIAŃSKI ŚPIEWA DLA POLSKI

Konkurs pieśni i piosenek patriotycznych Wyspiański śpiewa dla Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole 23 października 2018 roku. Pierwsze miejsce zajęła Angelika Weszka z klasy 3 gimnazjalnej SP w Bojszowach za wykonanie utworu Kolęda warszawska.

Drugie miejsce otrzymał duet Wiktorii Tupaj i Klaudii Żak z klasy 3B za śpiew piosenki Kocham wolność, a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Mazurkiewicz z klasy 2B, która zaśpiewała Piechotę. Uczniowie stający do konkursu mogli przygotować pieśń z listy podanej przez organizatora lub wybrać własną piosenkę. Warunki były dwa: piosenki musiały być w języku polskim i miały poruszać tematykę patriotyczną. Wszystkie utwory podczas turnieju były wykonywane w kolejności, w której zostały napisane ich teksty.

W jury zasiedli: pani dyrektor Anita Iskierka, pani Aneta Kwiecień i pani Monika Szydłowiecka. Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Wyspiański śpiewa dla Polski był pan Sławomir Błach. W czasie obrad jury kilka pozakonkursowych piosenek zaśpiewała Wiktoria Mazurkiewicz z 2B. Widownię wypełnili uczniowie z klas: 1B, 1D, 1TP, 2B, 2D, 2TP, 3B i 3D. Konferansjerkę poprowadziła Urszula Grajnert z 2 TP.

Konkurs Wyspiański śpiewa dla Polski odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych, rozwijanie zdolności wokalnych i muzycznych oraz promowanie młodych talentów poprzez występy na scenie.

Tekst i zdjęcia:
Sławomir Błach

Zobacz zdjęcia:

1. Śpiewa zwyciężczyni Angelika Weszka

2. Na podium: Wiktoria Tupaj i Klaudia Żak 3B (II miejsce), Angelika Weszka (I miejsce), Wiktoria Mazurkiewicz 2B (III miejsce)

3. Uczestnicy konkursu z jurorami

 

Menu