Do your best with Wyspiański

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. Do your best with Wyspiański

26 marca br. w naszej szkole nauczycielki języka angielskiego, Panie Joanna Kuziel i Iwona Prusko, zorganizowały konkurs języka angielskiego dla uczniów klas VI – VII – VIII  szkół podstawowych. Był on  szczególnie adresowany do  uczniów uzdolnionych językowo,  zainteresowanych nauką w klasach lingwistycznych i dwujęzycznych.

Celem konkursu, który mamy nadzieję na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły, jest podnoszenie kompetencji językowych i propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży, sprawdzenie umiejętności językowych  oraz wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznych.

W konkursie wzięło udział 62 uczniów i uczennic szkół podstawowych z Tychów, Lędzin, Bierunia i Bojszów, a ich zadaniem było wykazanie się jak największą wiedzą leksykalną, gramatyczną oraz wiedzą z zakresu realioznawstwa krajów anglojęzycznych.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe otrzymali:

  • za zajęcie I miejsca – Artur Sosna ze Szkoły Podstawowej im. W. Gawlikowicza z Bojszów,
  • za zajęcie II miejsca – Natalia Wojtyczka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Lędzinach,
  • za zajęcie III miejsca ex aequo – Julia Drabek oraz Eliza Borkowska ze  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1  w Lędzinach oraz Mateusz Balicki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 23 w Tychach

 

Pozostali konkursowicze otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodki poczęstunek.

Szczególne podziękowania składamy nauczycielkom uczniów biorących udział w imprezie za ich przygotowanie i zgłoszenie do konkursu, to jest Paniom:

Karolinie Szukalskiej, Żanecie Kwiatkowskiej, Agnieszce Uzdowskiej, Aleksandrze Zadarko, Justynie Kotajny, Beacie Skupin, Ewie Godzik, Karolinie Kremer, Annie Skop i Sylwii Puchałce.

Dodatkowo, Paniom Karolinie Kremer i Annie Skop, dziękujemy bardzo za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu imprezy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym

Menu