ITGrA zakończona!!!

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. ITGrA zakończona!!!

 

ITGrA zakończona!!!

Przez cztery październikowe weekendy dziewczyny z klasy 2 alfa, 2D, 2TP oraz 3B uczestniczyły w zajęciach ITGrA (IT Girls rEvolution Academy), które polegały na szkoleniu z różnych dziedzin informatyki i nie tylko. Nasz uczennice aktywnie uczestniczyły w zajęciach na temat sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa w sieci, autoprezentacji, a także w szybkim kursie programowania.

Wszystkie nabyte umiejętności pozwoliły im uczestniczyć w finale IT Diamonds, który miał miejsce w ostatni weekend, 7 listopada br. Nasze reprezentantki otrzymały zadanie zbudowania od podstaw strony internetowej nowego oddziału fundacji księcia Williama Royal Foundation w Polsce „Nowa Nadzieja”, a także przygotowania planu projektu oraz prezentacji końcowej. Dziewczyny szybko podzieliły się zadaniami: kierownikiem projektu została Ewelina Morawietz, konsultantkami IT – Marlena Sobczak i Paulina Kuźnik, testerkami – Wiktoria Mazepa i Karolina Murowska, natomiast całą pracę programistyczną wykonała Karolina Sojka pod okiem mentora, Tomasza Cieślara z firmy Capgemini.

Mimo że większość z naszych uczennic nie ma już w szkole zajęć informatyki, dziewczyny poradziły sobie fenomenalnie. Wszystkie zadania zostały wykonane bezbłędnie i spotkały się z uznaniem jury. Bardzo dobra prezentacja i świetnie przygotowana, czytelna strona internetowa Fundacji są efektami pracy zespołu naszych uczennic.

Czekamy teraz na spotkanie opiekuna projektu w naszej szkole, Iwony Matejko z przedstawicielem organizatora, firmy Capgemini i przekazanie naszym reprezentantkom certyfikatów uczestnictwa oraz drobnych prezentów za udział w projekcie i wytężoną pracę.

Opracowała: Marlena Sobczak/ Iwona Matejko

Menu