SANTA IS COMING TO WYSPIAŃSKI

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. SANTA IS COMING TO WYSPIAŃSKI

W ostatnią środę, 18 grudnia 2019, święty Mikołaj zawitał po raz kolejny do naszego liceum. Tak jak w ubiegłym roku, był  on jednym z motywów, wraz z  Świętami Bożego Narodzenia i zimą, utworów wykonanych podczas Festiwalu Piosenki Zimowej w Języku Obcym Santa Is Coming To Wyspiański dla uczniów szkół podstawowych.

Ideą imprezy zorganizowanej po raz kolejny w naszej szkole jest podnoszenie kompetencji językowych i propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży, prezentacja umiejętności językowych  i wokalnych uczniów oraz promowanie aktywności twórczej, a jej adresatami uzdolnieni językowo i muzycznie uczniowie szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych.

Nasza impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego. Do konkursu zgłosiło się 12 szkół zarówno z Tychów, jak i Katowic, Mikołowa, Lędzin, Bierunia i Międzyrzecza z łączną liczbą 37 wykonawców piosenek.

Jury najwyżej oceniło występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach, Amelii Lorek, Julii Piekarz, Julii Bieńkowskiej i  Pauliny Borowieckej z utworem Merry Christmas Everyone.

II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Międzyrzeczu w składzie: Sandra Błotko i Kornelia Ścierska z utworem Winter Wonderland, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach  w składzie: Hanna Kukier, Kamila Grabowska, Michalina Lorek oraz  Eryk Krół z utworem Holly Jolly Christmas.

Wyróżnienia  otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi  w Tychach:  Oliwia Glinkau z zespołem oraz uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Katowicach Małgorzata Kempa.

Po występie ostatniego wykonawcy, w czasie przerwy na obrady jury odbyła się projekcja filmu promocyjnego III LO, a następnie  uczniowie klasy 1d  zaprezentowali młodszym kolegom  nowoczesny budynek szkoły i warunki w jakich uczymy się i pracujemy tutaj na co dzień, po czym Pani Dyrektor Anita Iskierka wręczyła uczestnikom nagrody i dyplomy, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie uczniów do Konkursu oraz drobne upominki.

Organizatorki Festiwalu, Aneta Krupiak, Agnieszka Moćko i Iwona Matejko wraz Panią Dyrektor serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie nauczycielom z Zespołu Języków Obcych oraz uczniom, szczególnie z klasy 1 alfa, 1d i 3b za ogromną pomoc oraz poświęcony czas. Dziękujemy bardzo JJJ

Opracowała: Iwona Matejko

ZDJĘCIA W GALERII.

Menu