SPACER KRYMINALNY PO TEATRZE

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. SPACER KRYMINALNY PO TEATRZE

Zwiedzanie teatru w nietypowej formie – spacer po zakamarkach zabytkowego budynku Teatru Śląskiego (m.in. podziemia, kulisy czy była siedziba loży masońskiej). Oprowadzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika-detektywa, któremu uczestnicy pomagają rozwiązać przy okazji pewną kryminalną zagadkę. Na ten moment możemy zdradzić, że…

W teatrze doszło do tragedii. Podczas próby generalnej do „Hamleta” na dużej scenie padł trup. I bynajmniej nie był to element przedstawienia… Przypadkowo zamiast dyrektora zginął asystent, a morderca wciąż pozostaje na wolności. Potrzebujemy pomocy w ustaleniu kto miał motyw, by zabić.

Grupa odważnych licealistów postanowiła podjąć wyzwanie i nocną porą udała się do Teatru Śląskiego, do kawiarni Sceny w Malarni – tam rozpoczęliśmy zwiedzanie i tam wytypowaliśmy pierwszych podejrzanych.

Głównymi podejrzanymi byli: bileterka Aurelia Miś ur. 1983 r. w Będzinie i wicedyrektor Jarosław Bogusiok ur. 1975 r. w Katowicach – Ligocie. Po prawie dwóch godzinach dochodzenia ustaliliśmy, kto jest mordercą i jaki miał motyw…

Wrażenia wzmacniał fakt, że nasi uczniowie są częstymi gośćmi w Teatrze Śląskim i w licznych magazynach i garderobach rozpoznawali rekwizyty i elementy scenografii z poszczególnych sztuk. Rozmawialiśmy także o pracy w teatrze, aktorach i repertuarze.

Menu