WIZYTA UCZNIÓW W AMERICAN CORNER

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Aktualności
  4. keyboard_arrow_right
  5. WIZYTA UCZNIÓW W AMERICAN CORNER

 Wizyta uczniów klasy 1 ALFA w American Corner

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, nasza szkoła kontynuuje współpracę z American Corner w Katowicach. W dniu 21 października br.  uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy 1 ALFA wraz z nauczycielkami języka angielskiego: Iwoną Matejko i Agnieszką Moćko, odwiedzili tę instytucję.

Przypomnijmy, że American Corner Katowice pełni funcję regionalnego centrum zasobów i informacji dla programów poświęconych amerykańskiej kulturze, historii i aktualnym wydarzeniom w tym kraju. Głównym celem tej instytucji jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat społeczeństwa amerykańskiego, historii, kultury USA oraz wspólnych wartości takich jak sprawiedliwość, tolerancja, czy bezpieczeństwo.

Tym razem w pierwszej części wizyty uczniowie uzyskali informację na temat programów adresowanych do młodzieży, takich jak FLEX, który umożliwiaja polskim uczniom bezpłatną naukę w szkołach średnich w USA oraz SUMMER WORK & TRAVEL dla uczniów i studentów zainteresowanych pracą w Stanach, ale także podszlifowaniem języka angielskiego , zdobyciem nowych doświadczeń czy zawarciem międzynarodowych przyjaźni.

W kolejnej części wizyty w American Corner nasi uczniowie wzięli udział w prezentacji pod tytułem „25 rzeczy, które warto wiedzieć o Stanach Zjenoczonych”, w której znalazło się wiele zaskakujących informacji i ciekawostek, szczególnie przydatnych gdy mamy w planach odwiedzenie tego kraju. Po prezentacji był czas na przeglądnięcie zbiorów biblioteki American Corner i możliwość wypożyczenia książek w języku angielsku.

Już za miesiąc kolejna wizyta naszych uczniów w tej instytucji.

Opracowała: Iwona Matejko

Menu