Działania

  1. Strona główna
  2. keyboard_arrow_right
  3. Szkoła Patriotów
  4. keyboard_arrow_right
  5. Działania
Opieka nad miejscami pamięci
Opieka nad wybranymi pomnikami, tablicami, mogiłami na trasie „marszu śmierci” prowadzącego
z KL Auschwitz i jego podobozów od Oświęcimia przez Pszczynę do Wodzisławia Śląskiego i przez Mikołów do Gliwic na terenie województwa śląskiego.

Lokalizacja wybranych Miejsc Pamięci
  • Miedźna, Ćwiklice, Pszczyna, Poręba, Brzeźce, Studzionka, Bzie Zameckie, Jastrzębie Zdrój, Mszana, Wilchwy, Wodzisław Śląski, Suszec-Branica, Żory, Świerklany Dolne, Marklowice Dolne, Goleszów,
    Kończyce Wielkie, Bieruń Stary, Mikołów, Mokre, Borowa Wieś, Gliwice

Wyjazd edukacyjny do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
4 października 2023 r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w zwiedzaniu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Była to zdecydowanie jedna z trudniejszych lekcji historii w czasie ich edukacji. Dzięki przewodnikom uczniowie poznali dokładną historię II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem tego co się działo w obozach koncentracyjnych. Wiedza podręcznikowa została uzupełniona historiami ofiar i ocalałych, a także wystawami, które każdego obecnego bardzo dotknęły.
Wyjazd zdecydowanie podniósł świadomość uczniów o wydarzeniach jakie miały miejsce podczas wojny i zrozumienia skali tragedii.
Obchody 3 Maja
Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja 2023 r. w Tychach – o godz. 12:00 odbyła się msza św., po której nastąpił przemarsz pod Pomnik Powstańca Śląskiego. Tam złożyliśmy kwiaty. Wspólnie z delegacjami i mieszkańcami miasta odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Prezentacje uczniów

 

Menu